Szolgáltatásaim
Metamorhposes Meseterápia
A Boldizsár Ildikó (kortárs mesekutató, etnográfus, meseterapeuta) alkotta módszer gyakorlati tapasztalaton, a mesék gyógyító erejének felismerésén alapul. Ildikó néprajzi és betegágyak mellett végzett mesemondói munkássága révén ismerte fel, hogy a különböző népek meséi egy adott közösség meséi, képekbe sűrített tudása arról, hogy mi a teendő életfordulók átlépésekor, életválságok idején.
A Metamorphoses Meseterápiás Módszer úgy tekint a mesére, mint az egyetemes szellemi tanítások áthagyományozásának eszközére, a rend elvesztésének és újrateremtésének dokumentumára. A történeteken keresztül megélhető a világhoz, az önmagunkhoz és a másokhoz való kapcsolódás. Azok a mesék maradtak fenn, melyeket egy adott közösség az életfordulók és az életválságok kapcsán érvényesnek tekintett. A módszer két alapvető ága a preventív szemléletű alkotó-fejlesztő meseterápia, és az egyéni munka során használható egyéni vagy klinikai meseterápia. Az alkotó-fejlesztő csoportfoglalkozások fontos része az élőszavas mesemondás, mely a történetmesélési és történethallgatási transzon keresztül lélekfrissítő és közösség építő hatással bír, módszertana a Világkép módszer. Az egyéni meseterápiás munkában a mese és a kliens egyéni mintázataival, a kettő összekapcsolásával dolgoznak. A mesei kódba való belépés, a meséhez való kapcsolódás mobilizálja az erőforrásokat, és belső térképként megrajzolja a megküzdés folyamatát.
Boldizsár Ildikó szerint minden élethelyzetnek megvan a mesei párja. A módszer az élet minden területén használható, az egész életívet lekövetve.
Képesítéseim
Semmelweis Egyetem, Metamorphoses Meseterápiás Egyesület, metamorphoses-meseterapeuta